staphylococcus aureus

Streptococi, stafilococi si alte bacterii Infectia cu Staphylococcus aureus

Postata de bogdan ionut cu 11 ani in urma.

Buna ziua ma numesc Bogdan si am fost rezultat pozitiv cu staficococu auriu la ureche am incercat diverse tretemente dar nimic acum am impresia ca sa mutat si la nas e din ce in ce mai rau daca cineva stie vreun tratament sau a avut aceasi problema va rog sa imi mspuneti daca ati rezolvato si cum .Multumesc

Raspunsuri (5)

Medic homeopat

acum 11 ani

Numai homeopatia te poate ajuta, insa trebuie sa mergi la un medic bun.
La microbii nu le este frica de antibiotice, dar le este foarte frica de granulele homeopate.

bogdan ionut

acum 11 ani

multumesc o sa incerc sa gasesc un medic in ploiesti

bogdan ionut

acum 11 ani

daca stiti pe cineva in ploiesti sau valenii de munte va rog sa imi spuneti

Florin

acum 10 ani

Eu am tratat stafilococul auriu cu Cordyceps. Am luat 3 pastile pe zi timp de 6 luni. Desi simptomele au disparut relativ repede am continuat pana la 6 luni pentru eradicarea tuturor radacinilor de stafilococ. De 1 an nu mai am nici un simptom. Desi eram sceptic la inceput am cumparat Cordyceps de la www.iHerb.com (Fungiology, dar sunt si alte marci). Am iesit mai ieftin cumparand direct de la ei de pe site, din America decat daca le-as fi cumparat din tara. Am folosit codul CNF724 si mi-a scazut si 10 $ din suma totala. Sanatate!

Razvan

acum 8 ani

Iti recomand acest articol:

http://stafilococ-auriu.com/scapa-in-27-de-zile-de-stafilococul-auriu-tratament-naturist/

In el vei gasi tratamentul prin care vei scapa de acest stafilococ!