stafilococul auriu

Streptococi, stafilococi si alte bacterii

Postata de Gya20 cu 14 ani in urma.

din amigdale imi iese o substanta galbena,urat mirositoare.am citit ca poate fi vorba de stafilococul auriu.a mai avut cineva simptomele astea?cum se trateaza?

Raspunsuri (2)

sah

acum 14 ani

in primul rand nu lua dupa ureche niciun tratament. De obicei st. auriu mai da si alte simptome cum ar fi febra. De obicei se trateaza cu antibiotice antistafilococice(in functie de tultpina). Consulta un medic, si fa un examen de preferabil la institute mari cum ar fi Instit. Cantacuzino.

[url]//sfatulmedicului.ro/Infectii-cu-streptococi--stafilococi-si-alte-bacterii/stafilococul-auriu-si-alte-infectii-stafilococice_661[/url]

Nistor camelia

acum 14 ani

Sotul meu a fost diacnosticat de bioclinica cu virusul numit stafilococ aureus,am urmat un tratament cu antibiotic timp de 1o zile medicamentul se numeste lekoklar,biseptol si am mai avut inca un medicament 5 zile dar nu stiu cum ii mai zice .Dupa acest tratament nu am avut nici un rezultat.Sa va spun ce sintome are; cind se culca el nu respira normal,trage foarte greu aer si dintr-o data se trezeste ca si cum ar sforai ,dar tresare,parca ar ramine fara aer,dar el nu stie nimic si are gura uscata.Daca puteti datine si noua o indrumare ,sau un tratament ,poate si pe cale naturista.Va multumim.