stafilococ patogen in gat

Streptococi, stafilococi si alte bacterii

Postata de iepurrash cu 11 ani in urma.

buna seara .la ultimul exudat faringian ne-a iesit prezent stafilococ patogen.sensibil la :ampicilin sulbactam=,colistin si kanamicin
rezistent la amoxicilin+ac clavulanic,biseptol,ciprofloxacin,eritromicina,gentamicina,ofloxacin
e ceva grav?anul trecut am avut staf patogen sensibil la genta si as vrea sa stiu daca de data asta vom reusi sa scapam mai usor de acesta?antib la care e sensibil sunt toate injectabile?

Raspunsuri (1)

Cornelia, Craiova

acum 11 ani

Buna,
Rezultate bune puteti obtine folosind Homeopatia. Cautati un medic homeopat bun, deoarece Homepatia are rezultate foarte bune in problemele de sanatate, dar este foarte important medicul homeopat. Am folosit Homeopatia pentru familia mea si s-au vazut rezultatele prin imbunatatirea starii de sanatate.
Dumnezeu sa va ajute! Numai bine va doresc!