stafilococ coagulaza pozitiv in nas

Streptococi, stafilococi si alte bacterii

Postata de ANCA GROSU cu 13 ani in urma.

Buna ziua,

Am stafilococ coagulaza pozitiv ( inteleg ca este cel auriu) in nas; pt ca am o imunitate scazuta ( din cauza unor tulburari cronice de somn) fac adesea mici pustule dureroase in nas; exista o varianta de tratament care sa dea rezultate? sa nu reapara microbul, ma refer; eu folosesc doar dezinfectante locale in prezent si o igienizare riguroasa a prosoapelor, fetelor de perna, etc.
Multumesc,
Anca

Raspunsuri (13)

Sanda

acum 13 ani

exista un unguent nazal ce combate inf cu staf din nas, se numeste Bactroban, dar nu stiu daca il gasiti in tara...eu l-am achizitionat din ungaria...

ANCA GROSU

acum 13 ani

multumesc pt raspuns; nu il gasesc in tara; se poate sa mi-l achizitionati si mie din ungaria? indraznesc prea mult?; daca sunteti de acord poate imi dati un mobil sa vb mai multe detalii. multumesc

Cosmin

acum un an

adresa_web_filtrata /search/result.html.Aici il gasiti. O zi buna!

Adrienne

acum 13 ani

STAFILOCOCCINUM CH9 granule, cate 5 granule puse sub limba, de doua ori pe zi, zece zile pe luna, timp de trei luni. Cu jumatate de ora inainte de masa, sau cu o ora dupa masa. Se gaseste in farmaciile care au si produse homeopate. Un tub costa 6 roni si are 90 de granule.

anca grosu

acum 13 ani

Iti multumesc; am incercat tratament homeopat: stafilococcinum CH 30 timp de 30 de zile; am simtit o ameliorare a simptomelor insa la analiza se mentine microbul; sa inteleg ca ar trebui sa refac tratamentul? se administreaza asemanator unui vaccin?

vichy

acum 13 ani

dar spune-mi te rog se elibereaza numai cu reteta?

ioana1976

acum 11 ani

Pentru ce varsta se administreaza CH9? Eu am nevoie pt.copilul meu care are 8 ani si jumatate.Am cumparat CH200 cum am mai citit pe forum.

Adrienne

acum 13 ani

Am inteles,din ce am citit despre aceste preparate caci, cu cat este CH mai mare, cu atat dilutia este mai mare[ mai slab]. Urmeaza sa refac analiza dupa cele trei luni. Simptomele au trecut...........

daniela georgescu

acum 11 ani

recomand cu multa incredere dr de familie specialist in tratamenete homeopate
Angelica Dumitrescu 0722958805 bucuresti

ANCA GROSU

acum 11 ani

multumesc

zjyghczk

acum 10 ani

vaccinul de la cantacuzino l-am facut de 2 ori, rezultat 0 din pacate
Bactroban Crema 15g am eu,noua, e de departe cea mai buna crema ptr stafilococ, uitati-va pe forumurile straine sa vedeti
cine are nevoie de crema, poate sa ma contacteze la 0723 200 324

Elena

acum 8 ani

buna ziua baietelul meu ia iesit la analize stafilococul auriu dupa cateva antibiotice nici un rezultat date de un medic o r l iar alt medic ia prescris unguentu nazal bactroban spunandumi ca nu mai asta il poate vindeca. dar din pacate nu-l gasesc pe nicaieri va rog din suflet cineva care il poate obtine sa ma sune la nr 0767362662 elena giurgiu.

Tatiana Constantin

acum un an

Buna seara, eu am scapat de stafiloccocul auriu din nas. Contactati-ma ca sa va dau detalii:0725796144