stafilococ auriu

Streptococi, stafilococi si alte bacterii

Postata de cosminalex89 cu 9 ani in urma.

buna seara.am facut exudat faringian si mi-a iesit stfilococ auriu rezistent la oxacilina ,gentamicina.doctorul de familie mi-a dat claritromicina ca este sensibil.nu am nici o durere in gat insa am o stare de somnolenta si slabiciune.si mi se pare gatu umflat in stanga exteriro.astep un raspuns.

Raspunsuri (3)

crinaf

acum 9 ani

Si eu am avut si am tratat infectia cu antibioticul la care era sensibil, am repetat analiza apoi din nou tratamentul pana cand am scapat de stafilococ. Eu faceam amigdalite din 3 in 3 saptamani asa mi-am dat seama ca am ceva microb. Starile respective le ai de la infectie.

cosminalex89

acum 9 ani

eu nu am probleme cu gatu nu ma ustura nu ma doare nimic.doar ca mi-a iesit stafilococ auriu la analiza.am si o stare nasoala parca de la antibiotic.

Razvan

acum 8 ani

Iti recomand acest articol:

http://stafilococ-auriu.com/scapa-in-27-de-zile-de-stafilococul-auriu-tratament-naturist/

In el vei gasi tratamentul prin care vei scapa de acest stafilococ!