stafilococ auriu

Streptococi, stafilococi si alte bacterii

Postata de ana_zafiu cu 13 ani in urma.

buna seara.in urma unui exudat faringian baietelului meu ,2 ani si 4 luni , a rezultat stafilococ auriu meticilina rezistent,oxacilina rezistent-relativ frecvente colonii. la antibiograma sensibil numai la gentamicina si tobramicina.ce presupune acest lucru?

Raspunsuri (1)

claudia

acum 13 ani

acest lucru presupune ca copilulului tau i trebuie unu dintre aceste 2 antibiotice la care microbul e sensibil adica:gentamicina sau tobramicina.sanatate multa.