stafilococ auriu

Streptococi, stafilococi si alte bacterii

Postata de 1ando6 cu 13 ani in urma.

am stafilococ auriu localizat in uretra, mi-am facut si antibiograma am urmat mai multe tratamente si nu reusesc sa scap de el nicicum. va rog daca stie cineva vreo clinica specializata in asa ceva sau daca stiti vreun tratament eficient comunicati-mi si mie.

Raspunsuri (7)

mirona74

acum 13 ani

Ai fost la Institutul Cantacuzino (din Bucuresti)? Acolo ti se poate face asa numitul "autovaccin" si sunt sanse sa scapi. Stafilococul auriu in genere eu stiu ca nu e vindecabil (am vazut un documentar pe Nat. Geo.). Dar, cine stie...

rares

acum 13 ani

e nasol rau de tot sa vezi ca nu te poti vindeca probabil nici cu imunitatea nu stai bine trebuie facut mai multe seturi de analize sa vezi de ce nu se vindeca stafilococul,eu unul nu cred ca nu se poate vindeca in ziua de azi a avansat medicina se vindeca alte boli mai grele decat asta.multa sanatate

robert lasic

acum 13 ani

studiaza despre interactiunea dintre drojdie si stafilococul auriu, stiu pe cineva care a facut vaccinul de la Institutul Cantacuzino a fost o perioada mai bine, a revenit, a trecut pe antibiotice, a revenit iar, de cand a trecut pe drojdie se pare ca merge mult mai bine.

1ando6

acum 13 ani

merci Robert, dar spune-mi ce fel de drojdie si de unde pot sa o procur?

robert lasic

acum 13 ani

Drojdie normala pentru paine, nu am intrebat daca o marca anume.
Spunea ca trebuie sa ia in fiecare zi - nu stiu pe ce perioada o data pe zi pe stomacul gol. ceva mai putin decat o nuca...
Nu am intrebat daca se balona sau ... ceva si mie mi s-a parut ciudat. :) nu se unfla in burta? :)

Mosanu Naziana

acum 13 ani

Am citit despre planta care se gaseste pe munte numita: Carlina Acaulis (turta, ciurul zanelor, papava) si care distruge acest stfilococ. Ar trebui sa cititi despre ea si bineinteles daca va convinge sa mergeti pe munte si sa o cautati.

angelina

acum 11 ani

Cauta radacina de ciurul zanelor sau turta.Radacina se scoate toamna cu bagare de seama,nu trebuie taiata pt ca actiunea ei vindecatoare scade.Se usuca,apoi se obtine o pulbere fina care se ia de 3 ori pe zi cate un varf de lingurita de apa! sanatate si vei scapa de stafilococul auriu!