Stafilococ Auriu Uretral

Streptococi, stafilococi si alte bacterii

Postata de Cornel53123554 cu 13 ani in urma.

Am fost diagnosticat in urma antibiogramei cu stafilococ auriu la nivel uretral, am urmat 10 zile tratament cu neurofloxacin (antibiotic), tenoxicam (antiinflamator) si omeprazol. Dupa terminarea tratamentului nu am scapat, iar medicul m-a trimis iar sa imi fac analizele. Vreau sa stiu cam ce imi recomandati, ptr ca inteleg ca se scapa destul de greu de acest stafilococ, desi doctorita mea mi-a spus ca e ceva usor. Putin ajutor va rog ?

Raspunsuri (1)

ionut

acum 13 ani

am31 de ani si am staf auriu iau antibiotic 10 zile dupa 20 dezile de pauza i-mi apare din nou nu siu ce sa mai fac .ai un alt tratament?