Stafilococ auriu de 4 ani

Streptococi, stafilococi si alte bacterii

Postata de vlad_dani86 cu 11 ani in urma.

Nu reusesc sa scap de stafilococul auriu, am maselele varza, am inceput sa iau proportii. Ma lupt cu el de 3-4 ani, am facut tratament cu Moldamin/ am luat Zynat de 500/ Augmentin. Nu stiu ce sa mai fac, dimineata ma oboseste rau incercarea de a scapa de secretii din gat si nas. Aceste secretii ma deranjeaza pe toata perioada zilei. Ma poate ajuta cineva?

Raspunsuri (5)

Mirna

acum 11 ani

Toata lumea are stafilococ auriu, stai linistit. Nu poti scapa definitiv de el pt ca se gaseste peste tot. Numai ca trebuie tinut in frau. Si ma indoiesc ca antibioticele de sinteza vor reusi pt ca pe de o parte el dezvolta rezistenta la ele, si pe de alta parte ele iti distrug sistematic imunitatea, stomacul, ficatul si flora intestinala. E un cerc vicios indus de doctori si de medicamente.

Iti recomand o abordare naturista pt ca exista antibiotice naturale foarte eficiente: goldenseal, astragalus, probiotice, noni, argint coloidal, propolis sunt doar cateva. Dar ca sa fie eficiente, ai nevoie si de o detoxifiere generala, o curatire interna a organismului, in principal a ficatului de efectele medicamentelor si a colonului de reziduuri si paraziti.

colnago

acum 11 ani

Poti incerca cu incredere bautura bioactiva Tahitian Noni, regleaza in mod natural sistemul imunitar.

vlad_dani86

acum 11 ani

As prefera un raspuns de specialitate, multumesc!

Razvan

acum 8 ani

Iti recomand acest articol:

http://stafilococ-auriu.com/scapa-in-27-de-zile-de-stafilococul-auriu-tratament-naturist/

In el vei gasi tratamentul prin care vei scapa de acest stafilococ!

Constantin Romulus

acum 7 ani

Bună ziua eu îl am de opt ani m ia nenorociț sănătatea l am luat de la o operație la nas și de atunci nu mai știu ce sa fac .În 20 11 la Institutul Cantacazino am făcut auto vaccin și nu am avut probleme trei ani acum nici antibioticele nu mă mai pot ajuta ce sa fac? Am uitat sa va spun ce infecție am staphylococus aureus