stafilococ auriu+candida albicans+fumat

Streptococi, stafilococi si alte bacterii

Postata de Bogdan C cu 14 ani in urma.

Deci am de ani de zile stafilococ auriu iar in vara am descoperit ca am si candida,ambele in cavitatea bucala si mai fumez si in jur de 12 tigari pe zi, singura chestie pe care o observ e.. de la candida presupun, atunci cand beau alcoool sau mananc ceva dulce, incep sa imi apara bujori si ma incalzesc tare la fata, simt ca arde, in functie de cantitatea consumata, am aproximativ 20 de ani, 1,85m si 60 kg, sunt foarte slab, care-s sansele de supravietuire cu cele doua, ca de tratat nu am nici o sansa, de la antibiotice le-am facut pe amandoua, am sistemul imunitar foarte prost, nu ma irisc sa bag antibiotice, iar doctorita de familie s-a speriat cand a vazut rezultatele exudatului deoarece eram rezistent aproape la toate antibioticele :) si mi-a zis ca nu prea am ce sa fac, mi-a sugerat in caz de racesc sau ceva si ma simt foarte rau sa iau niste antibiotice pe care mi le-a prescris, doar in caz major, vreo solutie? multumesc anticipat

Raspunsuri (2)

marian

acum 14 ani

incearca tratament homeopat si naturist,imunitatea ta e foarte scazuta incearca ulei de catina,echinaceea de la Plafar,sanatate si numai bine

redkill

acum 8 ani

incearca sa fumezi 3 pachete de tigari pe zi sau trabuce .....amin!