proteus

Streptococi, stafilococi si alte bacterii

Postata de ancaovidiu2009 cu 14 ani in urma.

in urma unei interventii chirurgicale am fost infectat si m-am ales cu un proteus foarte frumos de care nu mai scap.acum s-a intervenit chirurgical si mi s-a administrat ciprinol intravenos si metronidazol.sper sa fie spre bine...
vreu sa stiu ce as putea sa fac pt. a veni cu putin ajutor? adica... ar trebui sa fac vreun vaccin , este indicat? care? cum? cand? sau ce pot sa mai iau pt. cresterea imunitatii sau ce pot sa mai fac sa scap?

Raspunsuri (2)

Dorina

acum 14 ani

Intreaba medicul de vaccinul IBC-10.il gasesti la Institutul Cantacuzino.

Utilizator11553398780

acum 5 ani

Ce a.ti facut pana la urma? Aceeasi problema am si eu. Sunt in spital cu febra de 5 zile. Va rog sa.mi raspundeti!