Pot scapa de stafilococul auriu?

Streptococi, stafilococi si alte bacterii

Postata de Gabriel4028254 cu 12 ani in urma.

Acum cateva luni am fost diagnosticat cu stafilococ auriu in gat, am facut un tratament cu antibiotice prescris de medic dar nici un rezultat. Din cate am citit pe internet si m-am informat se scapa cam greu de asa ceva, am citit ca o alta solutie ar fi ceva naturist, fara antibiotice. Ce imi recomandati? S-au sa ma indrumati spre vreo clinica din Timisoara unde pot gasi un medic bun.

Raspunsuri (1)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Daca este vorba de o adeno-amigdalita cronica si purtator de Stafilococ aureu ce nu cedeaza la tratamentul antibiotic si doriti la Timisoara,ar fi bine sa fiti trimis cu un bilet din partea medicului de familie la Clinica de ORL din Timisoara condusa de prof Dr. Cotulbea Stan ( langa Posta mare ) Sanatate