Mai exista vreo sansa de vindecare?

Streptococi, stafilococi si alte bacterii

Postata de cristina1152 cu 13 ani in urma.

De 9 ani lupt cu stafilococul auriu, am 50 de incizii, am luat tot ce mi s-a prescris, am facut vaccinuri si autovaccinuri, degeaba. in final s-au format fistule, ca o retea de canale intre cicatrici bcare supureaza mereu. Mi s-a propus o serie de operatii pt. excizia fistulelor, dar este posibil sa ma reinfectez de la celalalt picior. Ce pot face? Am ub copil de 4 ani pt. care trebuie sa fiu mereu activa, am o profesie care ma solicita, dar viata mea este jalnica - febra, dureri, supuratii, groaza. Ma poate ajuta cineva?

Raspunsuri (18)

amalia

acum 13 ani

draga mea nu mai inteleg nimic daca medicii nu gasesc un leac pentu problema ta imi pare rau dar in nici un caz nu vei gasi leacul pe net,mai du-te la doctor homeopat poate va gasi o solutie mai eficienta.multa sanatate

elena bc

acum 12 ani

usnea stop aureus 0724106687 tratament bun clujelen

angelina

acum 13 ani

la mine a avut efect dupa multe tratamente cu antibiotic,tratamentul naturist cu gemoderivate: fiole cu maces si fiole cu ulm,care se iau inainte de masa in putina apa,au cantitate mica si nu sunt rele la gust.Dupa 2-3 luni am repetat exudatul si nu mi-a venit sa cred ca mi-a disparut ce nu disparuse cu atata antibiotic.Mi-a fost prescris de un medic homeopat pentru stafilococ auriu care dadea si herpes pe piele.A disparut si acesta de la tratament,de 1 an si jumatate nu mai am probleme.

batranul aurel

acum 13 ani

sunt interesat de acest tratament, care a dat rezultate si as dori sa-mi dati amanunte, de unde se poate procura, eventual adresa, telefon. multumesc

Gina Fodor 38

acum 13 ani

Si eu tot cu tratament naturist m-am facut bine, continea extracte de plante si tincturi ci ceva capsule, Usnea este cel mai important ingredient dupa parerea mea.....l-am luat de la Cluj in urma cu un an, si am tinut tratamentul 6 luni dar am scapat de stafilococ si de candida, pe mine ma exasperau bolile astea doua. Tratamentul se numeste Usnea Stop Aureus

cristina1152

acum 13 ani

Gemoderivatele i-au placut. Nu s-a lasat impresionat. Doctorii nu mai imi dau antibiotice, pt ca sunt ineficace. Doar incizii. La nesfarsit. Am obosit. Multa durere. Si daca ar fi doar asta... Ati putea sa-mi spuneti de unde din Cluj? Va dau tel., meu: 0745170452

Dani

acum 13 ani

Pe toate forumurile gaseste ca Usnea e bun, ca nu stiu ce ca nu stiu cum si toti zic ca l-au luat din Cluj, nespecificand exact din ce loc.
Clujul are 82 de kilometrii patrati, mergem acum sa cautam acul in carul cu fan?

Spuneti locatia exacta de unde l-ati cumparat!!!!

Oprescu Liviu

acum 12 ani

Eu am gasit tratamentul "usnea stop aureus" pe internet, pe olx.ro, intradevar, de la Cluj-Napoca l-au trimis prin colet postal in vre-o 3 zile l-am primit. Fac tratamentul deja de mai bine de o luna si ma simt foarte bine. O sa fac cura 3 luni si apoi daca e nevoie mai continui 3 luni. Eu iau tinctura de usnea cu ceai de mesteacan caldut si cu goldenseal fac gargara inainte sa-l inghit tot cu ceai de mesteacan, e cam rau la gust dar simptomele sunt aproape trecute, rar daca mai simt ceva.

Georgiana

acum 12 ani

Buna, iti pot trimite eu tratamentul!
Eu l-am cumparat acum 2 zile pt foliculita dar nu pot sa il iau deoarece sunt alergica la unul din ingrediente. Suna-ma si ti-l trimit, ca eu nu am ce sa mai fac cu el.

Georgiana

acum 12 ani

Buna, iti pot trimite eu tratamentul!
Eu l-am cumparat acum 2 zile pt foliculita dar nu pot sa il iau deoarece sunt alergica la unul din ingrediente. Suna-ma si ti-l trimit, ca eu nu am ce sa mai fac cu el.

Cristina

acum 8 ani

Angelina ,te rog frumos sa-mi spui cat timp ai facut tratamentul cu gemoderivate (fiole de ulm si maces) ptr stafilococul auriu si mai multe detalii cum l-ai luat,,,adica merg luate impreuna fiolele sau separat si de cite ori pe zi.Am si eu doua fetite care au stafilococul auriu,,,cea mare are 11 ani si cea mica 3 ani si jumatate.Multumesc mult !!!

baranga gigi

acum 13 ani

as dori sa ma adresej persoanei care spune ca iatrecut aceasta infectie ; cutretamentul fiole de maces si fiole de cu ulm; o rog din suflet ;sa-mi spuna de unde le poate procura ;

Cornel53123554

acum 13 ani

angelina spune-ne te rog de unde luam si noi sau macar ajuta-ne cu niste detalii. si eu ma lupt cu un stafilococ auriu uretral si nu mai stiu ce sa fac

Judith 2804

acum 12 ani

Eu am luat tratamentul de pe netten.ro. Fac tratamentul de 2 saptamani si e ok deocamdata, sper sa imi treaca boala asta ca nu o mai suport. Cand termin tratamentul o sa mai revin cu noutati, sper sa fie bune. Va pup pe toti :)

Judith 2804

acum 12 ani

Tratamentul este din plante, natural si se numeste: usnea stop aureus, eu ma bucur ca am dat de el.

erlazar

acum 13 ani

tratament naturist pentru stafilococ, intern cu miere de Manuka si extern, pentru supuratii, cu miere de Manuka sterilizata (meloderm); eu am cumparat pe internet de pe bioremed.ro, e si un telefon la care vi se dau informatii; si pot sa va spun ca are eficienta daca e luat cu strictete (matusa mea a luat aceasta miere 4 luni si aproape ca nu mai are nici un simptom de helicobacter)
Sanatate!

cristy

acum 12 ani

tratament naturist pentru stafilococ, intern cu miere de Manuka si extern, pentru supuratii, cu miere de Manuka sterilizata (meloderm); eu am cumparat pe internet de pe bioremed.ro, e si un telefon la care vi se dau informatii; si pot sa va spun ca are eficienta daca e luat cu strictete (matusa mea a luat aceasta miere 4 luni si aproape ca nu mai are nici un simptom de helicobacter)
Sanatate!

sper sa fie asa si sa nu cumva sa faci o reclama

erlazar

acum 12 ani

din pacate acel site nu mai functioneaza. adica e activ, dar nu mai raspunde nimeni la mesaje sau la telefon; insa mai sunt si altele care c***a aceasta miere.
atentie, dle Cristy _ eu am scris despre Helicobacter, nu despre Stafilococ, cum era in subiectul postarii, iar la Helicobacter mierea a facut foarte bine.
succes!