Klebsiela spp prezenta la sugar, varsta 2 luni

Streptococi, stafilococi si alte bacterii

Postata de Alexedy cu 8 ani in urma.

Buna ziua, baietelul meu in varsta de 2 luni a avut la un moment dat scaun verde inchis si cu o consistenta ca o pasta. I-am prelevat probe, rezultatele fiind pozitive de Klebsiella spp. Mentionez ca nu are niciun simptom, doare dureri de burta dupa masa, in timpul somnului, dar le pot asocia cu colici, mai ales ca da foarte multe parturi. Ar trebuii sa ma ingrijorez chiar daca nu are simptome? Scaunul este foarte normal acum, de cand a incetat sotia sa-l mai alapteze ( momentul in care a avut scaunul verde). Acum mananca numai formula.

Raspunsuri (3)

buna

acum 8 ani

Suntem plin de bacterii, pe piele si inauntru..avem mai multe bacterii decat celule..sunt toate slugile si prietenii nostrii.
Chiar si cele de care medicina ne face frica !
Stafilococul e in pielea oricui. Klebsiela apara automat la anumite procese.
A descoperi un microb in sacun este mai mult decat normal. E o frica la fel de ridicolo cu aceea de a avea frica ca sunt masini pe strada sau animale in ferme.
Atata vreme cat nu exista simptome sa te sperii de unul din zeci de mii de specii de microbe e ridicol si se datoreaza numai frici inoculate de mass-media si medicina.

Alexedy

acum 8 ani

Tocmai i-am descoperit si in UROCULTURA Klebsiella pneumoniae. Ca simptom ... ii miroase urina destul de urat.

buna

acum 8 ani

e normal, la fel de normal ca in scaun. Microbii sunt pompierii corpului. Cand "arde" undeva sunt si ei prezenti, ca si pompierii,...asta nu inseamna ca ei au "pus focul".