Intrebare

Streptococi, stafilococi si alte bacterii

Postata de llorellay cu 12 ani in urma.

Buna ziua. In urma cu o luna au inceput sa ma doara incheieturile (in special genunchii), apoi a inceput sa ma doar si gatul. Am consultat intai medicul reumatolog, care mi-a dat antiinflamatoare. Durerea a mai cedat dar nu de tot. Am consultat si medicul ORL pt ca in urma cu 6 ani am avut streptococ betahemolitic si durerile erau asemanatoare (oase si gat). Mi-am facut analizele (de 2 ori): VSH, ASLO, proteina c, exudat faringian si nazal. Toate au iesit bune, doar la exudatul nazal mi-a iesit un stafilococ, dar dupa spusele medicului este inactiv. Durerile in schimb nu cedeaza. As dori un sfat pt ca nu stiu incotro sa ma mai indrept. Medicii nu pot sa-mi dea alt tratament pt ca analizele imi sunt bune.

Raspunsuri (1)

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna seara,

la medicul reumatolog ati facut si alte investigatii in afara de analizele acelea de sange? vi s-a dat si un diagnostic?