injectii cu moldamin

Streptococi, stafilococi si alte bacterii

Postata de Simona378 cu 14 ani in urma.

Pentru ca am ASLO f mare d-na dr mi-a prescris injectii cu moldamin iar in urma lor am facut niste noduli sau asa ceva, s-a intarit in zona in care mi-a dat injectia desi dupa , masez locul respectiv.
Ce as putea face pt tratarea acelor noduli, exista ceva unguent bun pe care l-a putea folosi?
Si mai am o intrebare: pot folosi xilina? pt ca in partea dr din cauza coxartrozei care este mai accentuata , ma doare foarte rau. Diminueaza xilina din efectul moldaminulu? Bineinteles nu folosesc toata cantitea de xilina, ci mai putin, jumatate de fiola
Multumesc si astept raspuns!

Raspunsuri (14)

nicoleta

acum 14 ani

pentru noduli iti recomand, lioton gel, care este f. bun

Simona378

acum 14 ani

multumesc de raspuns!

daniela savulescu

acum 14 ani

va sugerez terapia cu bioptronul.am practicat chiar eu, 15 min.pe locul afectat.Mult noroc si nu lasati sa mai treaca timpul.

Simona378

acum 14 ani

nu stiu ce este bioptronul, imi puteti da mai multe detalii, unde se poate face aceasta terapie? multumesc!

Cristina

acum 14 ani

Si eu am avut aslo mare si am facut tratam cu Moldamin si timp de un an m-am simtit mult mai bine (n-am mai avut dureri articulare - asta era problema mea). Stiu ca la mine asistenta punea ceva xilina. Noduli n-am facut, deci nu stiu care-i treaba.

Simona378

acum 14 ani

Cate luni ai facut tratamentul cu Moldamin?

criss

acum 13 ani

eu am facut timp de 3 luni in fiecare sapt moldamin. era foarte dureros. dar acum am varicela, e grav faptul ca am facut si moldamin? si am si varicela? un raspuns va rog.

paula

acum 12 ani

fiica mea in varsta de 12 ani tre sa inceapa trat cu moldamin sap viitoare din 10 in 10 zile. o asistenta care sa vina acasa cunoaste cineva???

andreea

acum 12 ani

buna am si eu o intrebare ,,,eu am facut 2 ani moldamin amestecat cu alt medicament ce era ca ulei....adevarul e ca ma durea tareee,,,mie mia zis medicul ca e pt reumatic,,,dar eu intreb ce fel de reomatic e?
ca ai multe reume,,,ast un ras mersii

Simona378

acum 12 ani

Ai facut Moldamin doi ani in fiecare saptamana sau cum? Mi se pare foarte mult si ma mir ca nu ai facut noduli de la atatea Moldamine.

Angela

acum 9 ani

Buna dimineata,fiul meu de 17 ani are aslo 400.De 6 saptamani face moldamin si mai avem 6 fiole de facut.Aseara am observat ca pe una din fese are un nodul.Desi masez fesele dupa fiecare injectie nu stiu cum de a aparut .Ce pot face?? sunt tare necajita.Va rog sa ma aiutati .
Multumesc foarte mult.

Angela

acum 9 ani

Buna dimineata,fiul meu de 17 ani are aslo 400.De 6 saptamani face moldamin si mai avem 6 fiole de facut.Aseara am observat ca pe una din fese are un nodul.Desi masez fesele dupa fiecare injectie nu stiu cum de a aparut .Ce pot face?? sunt tare necajita.Va rog sa ma aiutati .
Multumesc foarte mult.

Alisa

acum 8 ani

pentru noduli ai putea face compresie cu apa rece

Utilizator11579939310

acum 4 ani

Nodulii se fac pt ca nu ați ținut bine tamponuul apăsat în zona unde vi sa administrat injecția, trebuie ținut 10 minute și nu frecat, cel mai bine mergeți la specialiști sa va facă injecții, nu lăsați pe oricine care va spune "știu sa fac injecții" mergeți la oamenii cu diploma care lucra în domeniu...... Noduli se vor asorba în câteva luni......