Infectiile streptococice

Streptococi, stafilococi si alte bacterii

Postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma.

Alex are,intr-adevar fruntea si tamplele caldute cam demult, insa a avut si raceli tratate dupa ureche de mama mea. Ce trebuie sa fac ca sa ma conving ca nu are stafilococi?

Raspunsuri (6)

comentarii utilizatori

acum 16 ani

Mama l-a dus pe Alex la pediatru fara sa-mi spuna si mi-a spus ca, dupa exudat copilul ar avea o infectie cu stafilococ, care-i poate afecta si inima. Ar trebui sa repet exudatul ca sa ma conving?

comentarii utilizatori

acum 16 ani

pana la urma exudatul rapid este bun?

comentarii utilizatori

acum 15 ani

as vrea sa stiu mai multe despre streptococii fecali cum exact trebuie folosite apa infectata.multumiri.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Mai este un articol in care se vorbeste despre cum afecteaza streptococul B nou-nascutii....

//sfatulmedicului.ro/index.php?module=articles

comentarii utilizatori

acum 15 ani

fetitei mele i-am recoltat un exudat faringian si a iesit la examenul de laborator streptococ B hemolitic grup A, ca tratament i s-a recomandat catre medic trtament cu ospen tb. de 3 ori pe zi timp de 7 zile iar pe urma moldamin.Va rog sa-mi spuneti daca este bun tratamentul am uitat sa specific ca fetita are 12 ani va multumesc

comentarii utilizatori

acum 15 ani

DIN SECRETIA CERVICALA MI S-A IZOLAT STREPTOCOCDE GRUP B-AGALACTIAE.DE UNDE M- AM PUTUT INFECTA?