Infectie stafilococ auriu si epidermus

Streptococi, stafilococi si alte bacterii

Postata de Teckto cu 10 ani in urma.

Am 20 de ani si de aproape un an ma lupt cu o infectie urinara si uretrita! Mi-am refacut analizele de sange si uroculturi nerepetate, dar a iesit doar dupa o jumatate de an E.coli(sensibila la nitrofurantoin, ceftazidim, zinnat), am luat 10 zile ceftazidim dar simptomele nu au disparut! Am facut o spermocultura si mi-a iesit stafilococ auriu si epidermus(sensibil la cloramfenicol, linezoid si vancomicina), am luat 10 zile cloramfenicol si nu am vazut niciun efect! Medicul m-a sfatuit ca dupa 10 zile sa-mi refac analizele! Ce ma sfatuiti sa fac? Ca alte simptome: imi amortesc mainile, am facut si gastro-duodenita in urma medicamentelor , am multe refluxuri gastro-faringiene si nu prea pot sa dorm! Ce ma sfatuiti sa fac!

Raspunsuri (1)

Razvan

acum 8 ani

Iti recomand acest articol:

http://stafilococ-auriu.com/scapa-in-27-de-zile-de-stafilococul-auriu-tratament-naturist/

In el vei gasi tratamentul prin care vei scapa de acest stafilococ!