Infectie in gat

Streptococi, stafilococi si alte bacterii

Postata de Carmel cu 14 ani in urma.

Din canad in cand starea mea se agraveaza brusc pt 3-5 zile.Dureri abdominale si colorarea salivei galbena.Cateodata vad si urme de sange in saliva

Raspunsuri (5)

Maria C

acum 14 ani

Mergi la un control si fa-ti cultura de exudat faringian. Multa sanatate!

Carmel

acum 14 ani

Multumesc

mirela 23 ani galati

acum 14 ani

deseori raman far voce si am dureri mari in gat.simt ca nu am aer.mi s-a pus diagosticul de stafilococ auriu.am incercat tot felul de tratamente cu antibiotice dar in zadar.vreau sa stiu o sa scap de acest microb vreodata?ce alte tratamente mai sunt?a.....si deseori imi apar cosuri ,mai mult ca un furung asa pe fata,imi trec imi reapar.tot de la aceasta infectie o fi?care stie mai multe detalii,va rog sa ma instiinta-ti si pe mn.vreu sa scap de acest microb.vreau sa ma fac bine.multumesc

mihaela

acum 14 ani

va rog rasp si mie la o intrebare.de la o durere de masea mam umflat in gat cum ar fi amigdalita.am luat ampicilina de 3 zile dar nimic uneori zona esste tare imi va trece?trebuie sa mai continui cu anmpicilina?sunt foarte speriata si ma gandesc la tot felul de tmpenii

alexandra

acum 12 ani

mirela, cu toate ca au trecut 2 ani de la comentariul tau, am si eu aceeasi problema din ce in ce mai des. daca inainte nu raceam decat odata la 2-3 ani poate, acum nu numai ca racesc foarte des ( semn ca imunitatea e la pamant) dar fac foarte des, infectii in gat. de fiecare data imi spun ca am luat de la cei din jur pt ca mereu este cineva bolnav ( cu raceli, cu asemenea infectii in gat) si imi spun ca e un virus pe care l-am luat, DIN NOU. am observat in urma cu cateva zile, ca pe langa infectia si tusea sacaitoare mi-au aparut si cosuri / bube pt ca vorba ta, nu par a fi cosuri, dar pe gat( foarte multe ) :(.oare sa fie de la asta ? multumesc,