infectie cu enterococcus spp, e coli

Streptococi, stafilococi si alte bacterii

Postata de carmen elena cu 12 ani in urma.

buna ziua
o data depistate la analiza secretiei vaginale, aceste bacterii (enterococcus spp, e coli, klebsiella) pot fi eliminate din vagin??
influenteaza o eventuala sarcina? poate afecta copilul?
tratamentul cu antibiotic se face prin ovule introduse in vagin sau inghitite?
multumesc frumos.

Raspunsuri (2)

adina

acum 9 ani

Buna .Si eu am avut infectie urinara si am incercat cativa ani tratament cu antibiotice fara nici un rezultat, in sensul ca recidiva infectia dupa terminarea tratamentului.Am inceput sa caut un tratament naturist pentru ca din cauza antibioticelor am facut candidoza si am incercat d-mannose cu asparagus de la Swanson.Le-am gasit la o firma in Cluj-Napoca, site-ul lor este www.medicaldistrict.ro.Multa sanatate va doresc!

MembruMobileApp1478547730

acum 7 ani

ai reusit?