Infectia cu Haemophilus influenzae tip b (Hib)

Streptococi, stafilococi si alte bacterii

Postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma.

cum se trateaza haemophilus influenzae prezent in nas si streptococus pneumonie in sputa . am 2 antibiotice rifampicina si ofloxacin care merg la ambii microbi

Raspunsuri (1)

comentarii utilizatori

acum 14 ani

Am o fetita de 3 ani si 4 luni si in urma inscrierii la gradinita a racit de mai multe ori si a facut si otita medie supurativa.in urma efectuarii exudatului faringian si nazal a iesit doar la nas infectie cu haemophilus influentze. momentan n-are nici o problema doar nasul infundat in permanenta.am fost la orl pt polipi si s-au vazut formatiuni in stare incipienta.este vaccinata pt aceasta bacterie insa........ Este grav?