Infecție cu stafilococ auriu

Streptococi, stafilococi si alte bacterii

Postata de J.Alexandra cu 9 ani in urma.

Buna seara! Am o infecție cu stafilococ auriu de vreo 2 ani,acesta este localizat in nas iar din cauza lui am un ganglion in gat.(cel putin asa mi.a spus doctorul).din cauza Infecției imi apar mici bubițe in jurul gurii. Doctorul mi.a spus ca daca ma dau cu o crema pe fata si.mi dispar bubițele o sa.mi dispară si ganglionul. Acest ganglion mi s.a spus ca il am pt a nu se răspândi infecția in corp din cauza stafilococului. Pt infecție am luat antibiotic +crema de fata. Apoi pt ca nu mi.a trecut medicul mi.a recomandat o crema specială cu care sa ma dau in nas timp de o saptamana dar tot nu mi.a trecut,nici ganglionul,nici bubitele,nici stafilococul. Imi puteti spune ce pot lua pt a scapa de stafilococ va rog?

Raspunsuri (2)

luminita270

acum 9 ani

Badijonari in nas cu tinctura de propolis si intern luati timp de 1 luna,cate 20 picaturi de tinctura de propolis .Acesta are efect mult mai ridicat decat clasicele antibiotice,care pot provoca neplaceri(candida,colon iritabil,scaderea imunitatii).

Razvan

acum 8 ani

Iti recomand acest articol:http://stafilococ-auriu.com/scapa-in-27-de-zile-de-stafilococul-auriu-tratament-naturist/
In el vei gasi tratamentul prin care vei scapa de acest stafilococ!