imi dati un sfat?

Streptococi, stafilococi si alte bacterii

Postata de deea.g cu 13 ani in urma.

De o perioada de timp imi tot apare un ulcior la ochiul stang.Va rog sa imi spuneti ce tratament as putea sa iau pentru a nu mai reaparea.Cred ca este vorba despre sfafilococul auriu, V a multumesc.

Raspunsuri (2)

orjelet

acum 13 ani

Dezinfectie locala, cu multa atentie, alcol ori iod cand infectia da primele semne de aparitie. Ar fi o solutie.

Iuli

acum 13 ani

Aveti o imunitate p***a. Trebuie sa va cresteti imunitatea (odihna suficienta, mancare sanatoasa, miscare, incercati sa nu fumati, sa nu beti alcool, sa nu faceti abuzuri in general). Puteti apela la un imunolog eventual, pentru o schema de imunizare. Faceti si niste analize bacteriologice si tratati-va. Daca spuneti ca banuiti un stafilococ de ce nu mergeti sa il rezolvati?

Sanatate!