HELICOBACTER PYLORI

Streptococi, stafilococi si alte bacterii

Postata de DACMAR13 cu 11 ani in urma.

Buna ziua , ce-mi puteti spune despre HELICOBACTER PYLORI , si care sunt remediile.

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Helicobacter pylori este o bacterie care infecteaza mucoasa gastrica si duodenala , cu rol in aparitia ulcerului gastro-duodenal. Tratamentul este pe baza de antibiotice timp de 10-14 zile.

Anonim

acum 11 ani

de la antibiotice poti face foarte usor candida.Si eu am avut helicobacter, insa cu ajutorul unui pachet de deparazitare (tinctura nuca neagra, pelin, cuisoare) am eliminat aceasta bacterie. Sanatate!

iulian

acum 11 ani

in 2007 am fost diagnosticat cu ulcer si am fost tratat pentru HELICOBACTER PYLORI CU HELICOCINAM SCAPAT DUPA 18 ZILE DE TRATAMENT SI 6 LUNI DE REGIM ALIMENTAR