Florin?

Streptococi, stafilococi si alte bacterii

Postata de Utilizator11536820588 cu 5 ani in urma.

Bună ziua.
În urma analizei de exudat în nas am aflat ca băiatul meu în varsta de 3 ani are stafilococul auriu.
Exista tratamente naturiste care au efecte bune pentru aceasta bacterie?
Va mulțumesc

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Nasul-si-sinusurile/cat-de-periculoase-sunt-bacteriile-care-traiesc-in-nas_12503

Utilizator11537477023

acum 5 ani

Staphylococcinum 9Ch,15Ch,30ch(concentrația și cât timp trebuie să faceți tratamentul trebuie sa întrebați medicul homeopat sau farmacista).Eu la băiatul meu de 12 ani i-am dat de 9ch de doua ori 2granule pe zi timp de 7 zile ,după o săptămână am repetat exudatul și a ieșit bine.