Flegma foarte multa si veche?

Streptococi, stafilococi si alte bacterii

Postata de MembruMobileApp1515843802 cu 6 ani in urma.

Buna ziua. Am 22 de ani si am o flegma foarte des si rea de cel putin 3 ani si cateodata dimineata o bucatica mica de sange (destul de rar) flegma vine din sus.intre caile respiratoare si gat.de fumat am fumat aproximativ 1 an prin liceu in rest am o viata sanatoasa. Nu de mult am aflat ca am stafilococ auriu am tratat cu antibiotice si acum numai este.dar totusi de flegma nu pot scapa. Va rog sa ma ajutati. Multumesc.

Raspunsuri (1)

Fe

acum 6 ani

sper sa nu te sperii ...si eu de 3 ani si ceva probleme cu flegme si vreo 4 expectoratii cu sange.si tot am umblat la doctori fara raspuns cu fel si fel de antibiotice .si in sfarsit am ajuns la un spital in centrul londrei si fiind doctori mai buni mi-au zis ca am tbc.acum sunt in a 3 luna de medicamente pentru tbc ..iau mediamente dar parca nu sunt sigur ca am tbc fiindca de 2 ani nu am mai avut expectoratie cu sange.şi dupa ce termin medicamentele sa vad daca o sa mai am ca sunt tare enervante .