febra cu motiv necunoscut

Streptococi, stafilococi si alte bacterii

Postata de Tibbus cu 11 ani in urma.

Buna ziua, de vreo 4 zile am febra cam intre 37 - 38.5 de regula, nu ma doare nici o zona a corpului, nu am nici o rana, nu-mi curge nasul, nu tusesc, nu stranut, nu ma doare gatul, ma dor oasele putin si ma simt molesit, aveti idee de la ce poate fi ?

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este probabil vorba de o infectie virala.
In cazul persistentei, este recomandat sa consultati un medic infectionist si/sau reumatolog pentru investigatii suplimentare.