Expectoratie flegma gelatinoasa?

Streptococi, stafilococi si alte bacterii Abdomenul acut

Postata de MembruMobileApp1508844654 cu 6 ani in urma.

Buna ziua. Am facut CT. sinusuri si am mucocel sinus stâng maxilar. Pe lângă acest diagnostic am un reflux gastro , esofagita, hipotiroidie , hepatită b,purtător, prolaps vâlvă fara regurgitari. De 1 an am probleme cu gatul mai precis am o acumulare de flegma lipicioasa si formațiuni ca mărgelele gelatinoase clare pe care trebuie sa le elimin in fiecare zi deoarece imi vin in gat si ma sufoca .Nu au miros.In fiecare seara am un reflux si scuip ca si o spuma dar inainte de a scuipa am o senzatie de sufocare si ma tine ceva in piept si in esofag.Dupa ce scap de reflux ma simt putin mai bine in sensul ca pot sa respir mai usor si nu mai simt aceea greutate din piept. Va rog mult sa -mi spuneti daca acea flegma este din cauza mucusului din sinus,este o afectiune pulmonare,este problema gastrologica ,din cauza inimii sau este din alta cauza,si ce control ar trebui să fac pentru ca nu mai suport.Am făcut alergenii alimentari si se pare ca nu am alergie la mancare.Pot sa va mai spun ca nu tusesc ca sa elimin acele flegme ci doar dreg gatul.Nu stiu ce sa mai fac pentru ca am fost la controale orl pt.gatul meu iritat si nu am rezolvat nimic am gatul roșu de 1 an si pe cerul gurii niște bubite foarte vag vizibile,test candida absent.Ce usa sa mai deschid? Multumesc.

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Bolile-aparatului-respirator/simptome-ale-bolilor-respiratorii_14539