este tratamentul care i-l dau copilu-lui meu bun?

Streptococi, stafilococi si alte bacterii

Postata de crina12 cu 13 ani in urma.

Buna ziua,sunt din Bucuresti si am un baietel de 5 ani care a fost diagnosticat in urma cu un an cu stafilococul auriu in nas.A urmat atunci un tratament cu un antibiotic,dupa care i-am repetat analizele.stafilococul era inca prezent.Respectivul dr.ne-a sfatuit sa lasam lucrurile asa,ca nu se intampla nimic.
Anul acesta,la analizele de gradinita i-a iesit stafilococul auriu si in nas si in gat.Copilul imi tuseste de 3 saptamani si 2 doctori imi spuneau ca nu e racit,nu are nimic,asta pana au iesit analizele.Acum un alt medic mi-a prescris tratament cu Kp***ax.Pe langa stafilococul auriu i-au iesit si chisturi de giardia.Ca si tratament mi-a dat 1/2 flacon de Zentel timp de 6 zile.

Raspunsuri (2)

Dr. Emil Otesteanu

acum 13 ani

Zentel este un medicament antiparaziţi intestinali incusiv Giardia (lamblia )intestinalnă. Se administrează fie sub formă de sirop , fie sub formă de comprimate ,după schema stabilită de medic ,aşa cum s-a procedat şi pentru fiul d-voastră . Se va repeta examenul coproparazitologic după 10 - 14 zile de la terminarea tratamentului .
Cu sănătate Dr. Emil otesteanu

Camelia

acum 11 ani

Am tratat copilul homeopat cu remediu Stafilococ auriu. Luati 3 dilutii, 9ch, 15 ch, 30 ch