mierea manuka in tratarea stafilococului auriu?

Streptococi, stafilococi si alte bacterii

Postata de mi mi111 cu 8 ani in urma.

buna ziua ! acum 2 ani am fost diagnosticata cu stafilococ auriu si candida bucala si vaginala . am incercat o gama destul de larga de tratamente fara succes atat naturiste cat si produse recomandate de medici, chiar si produsele imunoinstant fabricate de romvac. am auzit de mierea manuka insa as vrea o parere din partea dumneavoastra , am incercat deja prea multe si nu mi-ar face mare placere sa raman iar dezamagita in urma unui tratament care nu da randament.
a scapat cineva de candida sau stafilococ auriu folosind mierea manuka? va multumesc !

Raspunsuri (2)

Andrei

acum 8 ani

De candida nu, dar de stafilococul auriu da! Este considerat cel mai puternic antibiotic natural din lume. Acum este posibil sa nu fie eficienta la 100% din persoanele care o iau, dar cunosc multe persoane care au reusit!

mi mi111

acum 8 ani

multumesc mult !