Erizipel

Streptococi, stafilococi si alte bacterii

Postata de Constantin14985920 cu 12 ani in urma.

Buna seara. tatal meu in varsta de 48 de ani are erizipel de 6 luni.prima data cand a facut a fost in iarna si a facut la ambele picioare.acum a facut din nou, dar mai putin, doar la piciorul stang. urmeaza tratament cu penicilina (din nou)se poate trata cu plante naturiste?se poate scapa de el, mai bine zis?!?ce poate face impotriva acestei boli? rog doctorul sa-mi raspunda.multumesc.o seara buna.

Raspunsuri (1)

Ioan Dumitrescu

acum 12 ani

Raspuns valabil si pentru infectia cu streptococ
Aici
http://sites.google.com/site/acupuncturareumatism/argentum-metallicum/home/infectia-stafilococcica