Enterococus Spp

Streptococi, stafilococi si alte bacterii

Postata de Cosmina - Catinca cu 10 ani in urma.

Buna ziua! In urma analizei de cultura secretie col/vaginala mi-a iesit prezent enterococus Spp. Antibiograma: Amoxicilina, Amoxicilina+Ac Clavulanic, Ampicilin, Ampicilin_Sulbactam, Fosfomicina, Gentamicin, Levofloxacina, Penicilina. Sensibil: Clindamicina, Eritromicina. Ce sa iau din cele de mai sus si cat timp? Va multumesc anticipat!

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este indicat sa consultati medicul ginecolog pentru a va prescrie tratamentul antibiotic.