diaree la adult

Streptococi, stafilococi si alte bacterii

Postata de sercin cu 10 ani in urma.

Buna ziua,
Sotul meu are 54 ani,are diaree de aproximativ 2 luni
A urmat tratamente recomandate de medici,chiar si homeopati,dar niciunul nu l-a internat,a slabit mult,avea 65 kg,acum cred ca are 50 kg.Elimina tot ce mananca.
A luat calciu carbonic,dar se constipa de la el chiar si in cantitate mica,acum a renuntat.L-au incurajat spunandu-i ca vreo 3 luni dureaza tratamentul.Ce sa-i dau sa manance ca sa se mai ingrase ? ai atarna pielea si i-au iesit oasele.Imi este teama ...
Va rog si va multumesc.Un mic sfat...

Raspunsuri (3)

Adrienne

acum 10 ani

L-a vazut un gastroenterolog? Poate sunt necesare unele investigatii de specialitate.

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este recomandat sa consulte medicul gastroenterolog pentru evalaure. Are nevoie de o colonoscopie pentru precizarea diagnosticului ( poate fi o boala inflamatorie intestinala).

Lorena

acum 10 ani

incearca tratamentul cu zeolit lichid. Este bun pentru asa ceva. Mai ales pentru hemoroizi si pentruafectiuni ale aparatului digestiv