De ce miroase urat buricul?

Streptococi, stafilococi si alte bacterii

Postata de DanaDina cu 10 ani in urma.

Buna ziua.Am 24 de ani si acum cateva zile am simtit o usturime usoara in zona buricului,de fapt,in interior.Era rosu si mirosea urat.Ce poate fi?Mi-am dat cu o crema antibiotic si a trecut.Am citit ca poate fi cauzata de lipsa igienei,dar la mine nu este cazul.Va rog sa imi raspundeti,sunt foarte ingrijorata.Multumesc

Raspunsuri (3)

viviane

acum 10 ani

buna ziua ! am citit acest mesaj si am zis sa iti dau un sfat draga Dana !aceeasi problema am avut si eu anul trecut ......trebuie sa mergi sa faci o endoscopie,numai asa cu acel dispozitiv de filmare in interior poti afla si cauza ! ce ai facut tu de zici ca a si trecut poate sa fie o vindecare de moment.....daca simti ca-ti vine si acid gastric vascos in gura ,nu mai sta pe ganduri , mergi unde ti-am zis ! iti urez multa sanatate !

DanaDina

acum 10 ani

Si ce diagnostic ti-a pus medicul?Alte simptome nu am avut,si lucrul asta l-am mai patit acum cativa ani,la fel ca acum.Multumesc pentru raspuns.

Derma Cluj

acum 10 ani

Buna,
Daca este o problema recurenta, trebuie sa te prezinti la un dermatolog.

www.dermacluj.ro
FACEBOOK: Derma Cluj