dana

Streptococi, stafilococi si alte bacterii

Postata de ionut dana cu 10 ani in urma.

am avut strafilococ auriu si am luat antibiotic 2 saptamini si m-ia trecut acum iar simt ceva in gat ce sa fac sa iau iar antibiotic .va multumesc

Raspunsuri (1)

Mirna

acum 10 ani

Stafilococul auriu nu dispare definitiv cu antibiotice. Se gaseste peste tot, pe manerele usilor, in mijloacele de transport asa ca nu sunt sanse sa fie eradicat din organism. Iar cu antibiotice de sinteza nu face decat sa dispara un timp si sa revina in forta, incat e necesar un antibiotic tot mai puternic.

Sfatul meu e sa apelezi la antibioticele naturiste care nu dauneaza organismului si care, chiar daca nu-l elimina definitiv, il tin sub control. Gama produselor Biosept de Fares e indicata pt asa ceva. Sau mai sunt si altele: argintul coloidal, goldenseal etc.