cum se trateaza

Streptococi, stafilococi si alte bacterii

Postata de Mariana11463593 cu 13 ani in urma.

Am o durere in gat.Uneori scuip saliva cu sange.Am facut un tratament cu antibiotic.Ptr. o scurta perioada nu am mai avut dureri de gat si nici sangerari. Dar acum am din nou aceeasi problema. Am baut si niste ceaiuri care sunt bune ptr. dureri de gat.Dar nu mi s-a linistiti durerea.
Ce ar trebui sa fac?

Raspunsuri (2)

Dr. Manuela Magdau

acum 13 ani

Trebuie obligatoriu sa mergeti la un medic specialist ORL pt. consult. Pana atunci nu mancati si nu beti nimic cald, doar la temperatura camerei sau mai rece. Poate fi doar o raceala, dar pot fi si cauze mai grave ale sangerarilor.

Mariana11463593

acum 13 ani

Multumesc ptr. raspuns.