CUM SCAP DE STAFILOCOCUS AUREUS?

Streptococi, stafilococi si alte bacterii

Postata de samir2 cu 11 ani in urma.

La exudatul nazal mi-a iesit prezent stafilococul aureus si la antibiograma scrie sensibil:
Amoxicilina+Ac Clavulanic,Ampicilin,Ampicilin_Sulbactam,Cefaclor,Cefoxitine,Cefuroxime,Cephalexin,Eritromicina

CE AR TREBUI SA FAC? SA INCEP TRATAMENTUL CU UNUL DIN ACESTE ANTIBIOTICE SAU CU TRANSFER FACTOR PLUS.
VA MULTUMESC!

Raspunsuri (5)

victoras

acum 11 ani

Problema este ca nu poti sa scapi definitiv de asa ceva fiindca traim cu acesti stafilococi impreuna.Daca am trai in mediu steril,as mai zice.Eu am folosit cefuroxim si am regasit stafilococul numai dupa o luna,deci... asta a fost si opinia medicului orl...Intreaba medicul care ti-a recomandat antibiograma( medicul orl sau cel de familie...)

rbc

acum 11 ani

buna ziua !

as dori sa va transmit niste informatii in legatura cu aceasta problema;putem discuta pe adresa [email protected].

rbc

acum 11 ani

buna ziua !

as dori sa va transmit niste informatii in legatura cu aceasta problema;putem discuta pe adresa [email protected].

dorin

acum 11 ani

poti scapa de stafilococul auriu dupa o cura de 3 luni cu 6 capsule zilnic de transfer factor plus, eu asa am scapat de el !!!

l-am luat la un super pret de pe okazii.ro

Razvan

acum 8 ani

Iti recomand acest articol:

http://stafilococ-auriu.com/scapa-in-27-de-zile-de-stafilococul-auriu-tratament-naturist/

In el vei gasi tratamentul prin care vei scapa de acest stafilococ!