cum sa imi tratez fetita

Streptococi, stafilococi si alte bacterii

Postata de elena gheorghe cu 13 ani in urma.

buna sera!...nu stiu unde sa ma adresez dar am si eu o problema. am o fetita de 1 an si 6 luni si in seara asta am vazut cand o schimbam k este rosie la pasarica ca si cum ar fi oparita , este rosie peste tot. nu stiu cu ce sa o dau.
si mai avem o problema acum o luna am facut un ex. bact. secretie uretrala , vaginala, col. s ne-a iesit CULTURA IN CONDITII AEROBE : FLORA SAPROFITA ( STAFILOCOC ALB , COAGULAZA NEGATIV), CULTURA FUNGI -NEGATIVA
as vrea sa stiu cum sa o tratez
ajutati-ma va rog
va multumesc!

Raspunsuri (4)

Filipa

acum 13 ani

Cand aveam fetele mici si se intampla sa se opareasca, eu le dadeam cu un unguent numit NEOPREOL. La ele s-a dovedit a fi foarte eficient. Trebuie sa pastrezi o igiena locala foarte riguroasa, sa o speli cu apa si sapun(pt copii) dupa fiecare urinat si scaun. SCHIMBA-I DES SCUTECUL, SPAL-O SI MAI LAS-O DESCOPERITA.

Filipa

acum 13 ani

Mai nou stiu ca exista unguent si pudra Baneocin, eficiente in opareli la copii mici.

elena gheorghe

acum 13 ani

va multumesc, am sa ii dau azi

cristian florin -biolog

acum 13 ani

un examen stafilococic n-ar strica.cu tratamente din popor nu se face nimic,cu ce le-a trecut altora ,nu-ti trece tie.mai rau se poate agrava.