ce sa fac?

Streptococi, stafilococi si alte bacterii

Postata de slatko cu 13 ani in urma.

de doua zile, simteam o usoara usturime pe fesa , aproape de incheietura piciorul, azi m-am uitat sa vad ce am! si am vazut o erutie cat un banut mic rosie si umeda parca sunt arsa cu tigara, acum simt ca ma arde, am incercat sa dezinfectez cu rivanol si am pus un pansament steril, nu stiu ce sa fac? am si mancarimi acolo . va rog insistent sa-mi spuneti ce am colectat
de obicei , imi fac toate analizele cam la 3 luni , din cauza rinichilor, acum in februarie am facut si hiv- si vdrl si nu am nimic ,sunt speriata! am inceput cu cyprolen500 sa iau de dimineata .ce ma sfatuiti sa fac?

Raspunsuri (2)

ina

acum 13 ani

Mergi la dermatolog si vezi ce ai, nu trebuia sa incepi antibioticul decat in urma unui control. Poate e o iritatie de la caldura

iulia

acum 13 ani

iti multumesc de sfat! pup.