candidoza

Streptococi, stafilococi si alte bacterii

Postata de iza1276 cu 13 ani in urma.

De 10 ani imi tot reapare o candidoza si nu mai stiu cum sa o tratez.La analiza secretiei vaginale o singura data a iesit, m-am tratat dar nu am reusit sa scap de ea.La toate analizele apare un streptococ iar doctorii spun ca este un obisnuit al florei vaginale si nu necesita tratament.Am urmat multe tratamente: stamicin, macmirror, diflucan, lomexin, creme si ovule polyginax, macmirror, ovule cu galbelene, cu clotrimazol, cred ca nici nu le mai tin minte pe toate si degeaba.Cand ma enervez reapare.Si sotul meu a urmat in paralel tratamentele si ne-am abtinut de la contacte in acel interval.Dar absolut degeaba, imi reapare, am oroare de contacte, iar lui ii apar niste bubute rosii.Credeti ca ma puteti ajuta intr-un fel? Anticonceptionale folosesc numai de jumate de an.Multumesc!

Raspunsuri (4)

Iuli

acum 13 ani

Foloseste in permanenta prezervativul cateva luni si vezi cum e asa. Vei sti daca tu te reinfectezi permanent de la el in timpul contactului sau nu are legatura. Anticonceptionalele tind sa faca flora vaginala si mai sensibila decat e deja, mai ales la tine.

traelena

acum 13 ani

e important sa ne spui cati ani ai.

Iuli

acum 13 ani

Are 34. Daca apasati pe nume vedeti profilul.

iza1276

acum 13 ani

Cat timp nu am contact nu simt acea "jena" insa dupa ce termina, simt ca parca iau foc..ciudat este ca si el s-a tratat o data cu mine.