buna ziua

Streptococi, stafilococi si alte bacterii

Postata de raluca sabina cu 12 ani in urma.

buna ziua am si eu un baietel de 2 ani si 4 luni si de vreo 2 luni ne luptam cu stomatita care pare ca nu vrea sa se vindece am fc tot felul de injectii badijonari geluri etc toate in zadar..pina cand i-am fc un exudat faringian si rezultatul a fost stafilococ auriu cu antibiograma cu tot...tot de la bacteria asta fc f des infectie urinara si otita as vrea sa stiu daca ii pot da granule homeopate stafiloccinum cate granule sa ii dau ptr virsta lui si alceva mai bun daca exista multumesc mult

Raspunsuri (5)

homeopat

acum 12 ani

ii poti da, cantitatea de granule nu are nici o importanta ci frecventa cu care se repeta.
Se dizolva o granula in ceva aoa si dupa zguduirea apei ii dai sa bea cate o gurita din apa asta de 3-4 ori pr zi. In ce dilutie este remediul (CH cat scrie pe el) ?
Numai cu remediul asta insa nu il poti vindeca.

raluca sabina

acum 12 ani

deocamdata nu i-am cumparat nmc doar am citit pe forum despre acest produs si am vz ca e f bun ptr tratarea stafilococului de aceea am pus acesta intrebare multumesc ptr raspuns

Cosmin

acum 11 ani

Buna,
cum a evoluat situatia in cazul tau ?

constantin oana

acum 9 ani

Buna ziua.Va rog sa imi raspuna si mie cineva la urmatoarea intrebare.fata mea care are 8 luni si are o usoara tuse seaca,pediatra ia recomanda granule stodal,acum eu nu stiu cate sa ii dau pe zi si daca se pot administra si pisate?va multumesc

constantin oana

acum 9 ani

Buna ziua.Va rog sa imi raspuna si mie cineva la urmatoarea intrebare.fata mea care are 8 luni si are o usoara tuse seaca,pediatra ia recomanda granule stodal,acum eu nu stiu cate sa ii dau pe zi si daca se pot administra si pisate?va multumesc