buna ziua

Streptococi, stafilococi si alte bacterii

Postata de llorellay cu 12 ani in urma.

Buna ziua. Am ajuns acum 3 saptamani la ORL pt ca ma ustura gatul si limba foarte tare, aveam dureri de oase si stari de oboseala. La exudat mi-a iesit un stafilococ auriu (pet care am luat tratament conform antibiogramei) si o candida (care mi-a iesit la secretia linguala), facuta probabil din cauza anibioticelor. A iesit sensibila doar la Nistatin. Am incept tratamentul dar problema este ca nu cedeaza. Ma ustura gatul si limba in continuare foarte tare si am aceleai stari de oboseala si dureri de oase. e posibil sa fie doar de la candida aceste simptome? Mentionez ca am facut si analizele de sange care mi-au iesit in parametrii normali (Aslo, Vsh, Proteina C, Fibrinogent).

Raspunsuri (1)

Ionescu

acum 12 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului