bacil gram negativ ++++

Streptococi, stafilococi si alte bacterii Infectii gram negative Nocardioza

Postata de mari_pitec cu 12 ani in urma.

buna ziua! Fetita mea are 10 ani si acum o luna i-a fost depistat streptococ betahemolitic.Dupa tratament cu zinat timp de 7zile a facut exsudat faringian unde a aparut bacilul gram negativ+++. De 2 saptamani i-au aparut niste bube gen urticarie.Nu face febra si nu stiu ce inseamna acest bacil, daca e ceva f grav si ce trebuie sa fac? Este programata la medic pediatru de- abia peste 10 zile, as dori sa-mi spuneti si daca trebuie sa ma grabesc in a face ceva?multumesc.

Raspunsuri (1)

Bube

acum 12 ani

Bubele sunt de la tratamentul dat. Bacilul nu este cauza bolii si lupta contra bacililor cu antibiotice este doar o lupta impotriva sanatatii caci pe langa faptul ca microbii sunt rezistenti si se schimba de la sine dintr-o forma in alta- in functie de calitatea sangelui - microbii apar ca urmare a unor congestii si stagnatii in circuitul sanguin sau limfatic si nu sunt deci cauza bolii si doar urmarea ei. Daca va lasati copilul otravat asa cu antibiotice ii distrugeti sistemul imunitar. Mergeti mai bine la un medic homeopat care lucereaza cu remedii eficiente si fara efecte secundare.