ASLO

Streptococi, stafilococi si alte bacterii

Postata de valentin146464 cu 13 ani in urma.

PE 02 / 2009 MI-A IESIT LA ANALIZE STREPTOCOC BETA HEMOLITIC, BINEINTELES ASLO ERA 265 PE INTERVALUL DE REFERINTA 0-150. AM LUAT ANTIBIOTICE CONFORM ANTIBIOGRAMEI SI NU NUMAI. CONTINU PANA IN PREZENT. IN URMA CU 4 LUNI STREPTOCOCUL DISPARUSE. ASLO FIIND PREZENT TOT TIMPUL. ULTIMILE TREI LUNI AM LUAT FLOMILID. ACUM LA ANALIZE AU REAPARUT STREPTOCOCII SI ASLO 368. ANTIBIOGRAMA ACTUALA IMI ARATA CA SUNT SENSIBILI LA CECLOR SI RIFAMPICINA. CRED CA MI-AM ADMISTRAT SI ACESTE MEDICAMENTE PE LANGA CEDAX, MOLDAMIN SI MULTE ALTELE. CE SA MAI FAC ? DACA IMI SCOT AMIGDALITELE ASLO O SA REVINA LA PARAMETRII NORMALI ? VA MULUMESC.

Raspunsuri (2)

valentin146464

acum 13 ani

CE SA FAC ?

cosmina

acum 13 ani

probabil daca infectia se afla in amigdale sigur va disparea,problema cu amigdalele e serioasa deoarece cu timpul amigdalele provoaca si alte probleme de sanatate inflamatii,reumatism chiar si inima o poate afecta,mai bine le scoti si ai rezolvat problema.multa sanatate