ASLO mărit 1350 la fetita de 7ani

Streptococi, stafilococi si alte bacterii

Postata de MembruMobileApp1498207305 cu 6 ani in urma.

Buna ziua. La mijlocul lunii aprilie in urma unui exudat faringian a iesit ca fetita mea are streptococ betahemolitic de grup a, in cantități FOARTE mari. I-am dat 3flacoane de Ospen timp de vreo 10zile. Dupa 10zile de la terminarea tratamentului i-am facut o serie de analize: exudatul bun, aslo 1350. Unii doctori spun sa nu ii dau nimic, ca trebuie urmărită evolutia lui, daca creste ii dam tratament, daca scade nu ii dam. Alți doctori spun ca trebuie neaparat tratat. Mie personal imi e frica de aslo marit. Va rog din suflet sfatuiti-ma ce sa fac ca nu stiu cum sa procedez. Va multumesc. Multa sanatate.

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Va recomandam sa mergeti la medic pentru interpretarea analizelor sau puteti folosi serviciul cu plata (//sfatulmedicului.ro/consulta-medicul-online), unde veti primi raspunsul medicului.

MembruMobileAppmaryusrobert21

acum 6 ani

Bună ziua! Sunt tatăl unei fetițe de 8 ani ...Și fetita mea are aslo fff.mare ( 1250).am fost la dr. Și mi a recomandat naturiste dar nu i a scăzut. ..Va rog sa mi spuneți și mie dacă îi dați medicamente și ce anume și dacă sunt eficiente...nr meu de tel este 0724985014...Va multumesc