aslo 1000, tratament doar cu moldamin ?

Streptococi, stafilococi si alte bacterii

Postata de marinciuccostica cu 12 ani in urma.

pentru aslo 1000 tratament doar moldamin ?

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

O reactie pozitiva cu valori de peste 300 U/ml arata ca a existat in trecuto infectie cu streptococ, fie in gat, nas ; in unele cazuri reactia este pozitiva la persoane purtatoare de streptococ fara a exista semne de infectie streptococica.
Moldamin este indicat in infectii streptococice . Tratamentul va tine cont de simptomatologia clinica, examinarea clinica.