analiza

Streptococi, stafilococi si alte bacterii

Postata de gargarita85 cu 10 ani in urma.

mi am facut un test pentru secretie vaginala si rezultatul este acesta:
celule epiteliale plate :relativ frecvente
leucocite(polomorfonucleare) : frecvente
trichomonas vaginalis :nu se observa
levuri :absente
flora lactobacilara (bacili doderlein) rara
cocobacili gram variabili -gardnerella like : relativ frecventi

poate fii vorba de infestarea cu hpv ?

Raspunsuri (2)

Adrienne

acum 10 ani

Nu ! nici vorba de HPV. Ai un usor dezechilibru al florei microbiene, vaginale.Pentru a fi totul f. bine, ar trebui sa cresti cantitatea de lactobacili cu Gynophilius capsule vaginale , timp de 14 zile.

gargarita85

acum 10 ani

multumesc