am varicela

Streptococi, stafilococi si alte bacterii

Postata de membru253807 cu 9 ani in urma.

Buna am 24 de ani am vricela de 7 zile sin tot acest timp nu am stat in locuinta exista vriun risc ?pot sa ies mai departe afara?

Raspunsuri (1)

FreeStyle11

acum 9 ani

Mai bine stai acasa pana te faci bine.Incearca sa te invoiesti de la servici sau facultate si ia tratamentul necesar.Ai consultat medicul? daca nu, mergi la un medic, iar daca te simti mai rau cheama-ti medicul de familie acasa.Nu iesi pe strada, pe langa ca nu te faci bine, dar risti sa-i contaminezi si pe altii.