AJUTOR

Streptococi, stafilococi si alte bacterii

Postata de MISHUTA cu 12 ani in urma.

Buna seara! As dori sa stiu daca stafilococul auriu coagulo pozitiv la ochi este grav , dca se poate trata cu Netacin si Betabisptal (daca inteleg bine);a iesit la secretia conjunctivala;mama mea acuza niste mancarimi si ca o perdea pe ambii ochi Va multumesc! Si mai am o rugaminte:trebuie facut in paralel si un tratament pentru ridicarea imunitatii...ceva homeopat? Va multumesc!

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

urmati tratamentul indicat de medicul specialist oftalmolog, in dozele si durata recomandata.
o stare imunosupresiva (cu imunitate scazuta) trebuie evaluata de medicul curant (efectuarea unei imunograme)