ajutor...

Streptococi, stafilococi si alte bacterii

Postata de te3 cu 13 ani in urma.

buna....yo am partener si nu am avut contact sexual niciodata desi sunt impreuna cu el 2 ani ptr k am avut problem vaginale adik secretii urat mirositoare si curge albe si galbene..am facut tratament si am scapat de infectii dar tot miroase urat si mai curge si ma deranjeaza d mudareste chiloti..am mai fost la alt doctor ginecolog si a zis k sunt bine si zice mama k asa e toate femeile le avea...dar ptr mine nu suport....ce trebuie sa fac ?.....iar trebuie sa merg la doctor ginecolog?????plzzzzzzzzz

Raspunsuri (3)

ionica

acum 13 ani

Secretiile vaginale normale au o culoare alb-tulbure sau transparenta, iar cand se usuca pe lenjerie capata o nuanta galbuie. Mergi din nou la un control si cere sa-ti faca analiza secretiei vaginale si testul Babes Papanicolau.

Victor Richard

acum 13 ani

Destul de greu am inteles mesajul tau... Oricum, daca ai dubii in privinta normalitatii secretiilor vaginale, cel mai bine ar fi sa te duci la un laborator mai cunoscut si sa faci o analiza a secretiei vaginale insotita de antibiograma sau fungigrama, dupa caz. Probabil ca n-ai facut tratamentul corect, pentru ca n-a fost tintit. Da, femeiele au, individual, anumite scurgeri mai ales in perioada de ovulatie. Incolore, fara miros (mirosul poate proveni de la corpul unei persoane, igiena sa, etc.). Si daca tot ai ocazia sa mergi la un medic ginecolog, intreaba-l si despre metodele de contraceptie, ar trebui sa le iei in calcul si pe acestea...

mihaela vasile

acum 13 ani

in nici un cazz secretiile vaginale normale nu miros urat.Probabil infectia nu a fost tratata cu ce trebuie.mergi si recolteaza-ti secretie pt antibiograma.